Albanian Books for Kids

In this section there are 316 Albanian Books for kids

--------------------------------------
10 kafshët më helmuese
10 ndryshime
7 mrekullitë e natyës
Aktivitetet ditore
Aladini
Ali Baba dhe dyzet hajdutët
Amsterdami
Anteatri (mizangrënësi)
Apatosaurus
Ariu dhe dy udhëtarët
Ariu i thinjur
Ariu mëson Dhelprën
Ariu polar
Ariu Princ
Armenia
Arra
Athina
Automjetet
Aventurat e Guliverit
Balena blu
Banja
Bariu që kuptonte gjuhën e kafshëve
Bashko figurat
Berlini
Bilbili
Biseda 1
Biseda 2
Biseda 3
Biseda 4
Biseda 5
Biseda 6
Borëbardha dhe shtatë xhuxhat
Bota jonë
Brakisaurus
Brazili
Breshka dhe Lepuri
Breshka Galapagos
Budapesti
Bullgaria
Çfarë është kjo?
Çfarë dëshiron për të ngrënë?
Çfarë është ajo?
Çfarë është kjo?
Çfare je duke bërë?
Çfarë kafshe është kjo?
Çfarë mendon se ka ndodhur më parë?
Çfarë mund të bësh me kuba?
Çfarë mund të bësh?
Çfarë po ha ai?
Çita
Danimarka
Delfini
Delja, Qingji, Ujku dhe Lepuri
Dhelpra dhe Iriqi
Dhelpra dhe Rrushtë
Dinosaurët
Dita Ime
Djali që bërtiste Ujku, Ujku
Dubai
E Bukura dhe Bisha
Egjipti
Egjiptjanët e vjetër
Elasmosaurus
Emocionet
Emocionet e fëmijëve
Enigma matematikore
Fakte për dinosaurët
Familja
Fermeri i paduruar
Filipinet
Finlanda
Fjalët më të përhapura në anglisht
Fjalët më të përhapura në frengjisht
Fjalët më të përhapura në gjermanisht
Fjalët më të përhapura në gjuhën kineze
Fjalët më të përhapura në latinisht
Fjalët më të përhapura në në spanjisht
Fjali të shpejta
Folje
Forma
Forma 2
Franca
Fruta 2
Gëzuar Divalin (Një festival dritash në Indi)
Gëzuar Hanukkah
Gëzuar Kuanzaa
Gëzuar Ramazanin
Gjallesa me gjak të ftohtë
Gjej gjysmën tjetër
Gjej gjysmën tjetër
Gjej hijen
Gjej hijen - 2
Gjej lëvozhgën e vezës
Gjej një që nuk ka pjesë
Gjej objektin e fshehur
Gjej pamjen nga fillimi
Gjej pamjen nga fillimi - 2
Gjej pjesën për secilën vrimë
Gjej rrugën e duhur
Gjej tre ndryshime
Gjeje këtë person
Gjeje Të Ndryshmen
Gjeni gjurmën
Gjeni hijen - 3
Gjeni hijen - 5
Gjeni hijen- 4
Gjermania
Gorilla
Grekët e vjetër
Greqia
Gurët e çmuar
Hanoi
Hanseli dhe Greteli
Hartat e botës
Hirushja
Historia e natyrës tonë
Historia e Rrepës gjigande
Historia e tre Arushave
Hobit
Hollanda
Hong Kongu
Hungaria
Iluzione optike
India
Indonezia
Insektet
Instrumentat muzikorë
Iran
Itali
Izrael
Japoni
Jetesa e fëmijëve Dinosaur
Kafshë gazmore
Kafshë interesante
Kafshë interesante - 2
Kafshë interesante - 3
Kafshë të mëdha
Kafshët e Afrikës
Kafshët e Amerikës
Kafshët e Australisë
Kafshët e Azisë
Kafshët e çmendura
Kafshët e Europës
Kali i detit
Kameleoni
Kastori
Katarineta
Kësulëkuqja
Kina
Koha
Koreja e jugut
Krahasimi
Kryeqytete
Ku është Dobi?
Ku është hija ?
Ku është kafsha?
Ku janë ata?
Kush është më moderne?
Kush është në të njëjtën anë?
Kush ha dhe çfarë ha?
Kush je ti?
Kush nuk është në figurë?
Kuzhina
Labirinti bazik
Le të shkojmë në akuarium
Le të shkojmë në muzeun e shkencës
Le të shkojmë në parkun e argëtimeve
Le të shkojmë në plazh
Lejleku dhe Dhelpra
Lëndët shkollore
Leopardi i borës
Lepuri dhe Luani
Lepuri i frikësuar dhe fundi i botës
Libri i alfabetit spanjoll
Libri i kulturës shqiptare
Lidhe pamjen e duhur
Lisbona
Lodra e shpejtë
Loja e memories
Lojë kukafshehti
Luani dhe Miushi
Luani, Ariu, dhe Dhelpra
Mace të mëdha
Macet
Majmunët dhe Pilivesat
Manila
Matematikë e thjeshtë
Mbiemrat
Mblidhi numrat
Mbretëria e Milingonave
Meksika
Milingona dhe Karkaleci
Mister
Miushi i qytetit dhe Miushja e fushës
Mjete
Mjete 2
Mjete publike
Moska
Moti
Muze dinosauri
Muzikantët e Bremenit
Natyra 2
Në shtëpi
Në udhëtim
Nju Jorku
Numëroi dhe lidhi
Numëroi këmbët
Numrat
Numrat 1-100
Numrat e përbindëshave
Orangutang
Palloi dhe Lejleku
Parafjalët
Parasurolifis
Parisi
Pata me vezë të arta
Pazar
Pema Babilonase
Përcaktimi
Përemrat
Përemrat 2
Perime
Përralla e Sakit
Përreth botës
Përshëndetje!
Përshtati pikturat
Përshtati pikturat -2
Personazhe tregimesh
Përtaci
Përzjerje ngjyrash
Peshkaqen
Peshkaqeni balenë
Peshkatari dhe gruaja e tij
Peshku klloun
Peshore matematike
Petulla që vraponte
Pinguini
Pinoku
Piter Pani
Pjesët e trupit 2
Pjestarët e familjes
Planetet
Polonia
Portugalia
Prej nga je?
Princesha dhe Bizelja
Profesionet
Pterodaktilus
Punët e shtëpisë
Pyetje për të qeshur
Pyetjet
Qejf në errësirë!
Qeni dhe reflekset e tij
Qentë
Qytete
Rapunzela
Republika çeke
Rio
Roma
Rrobat 2
Rrobat e reja të mbretit
Rumania
Rusia
Sa është ora?
Sa vjeç je ti?
Sa?
Safari Afrikan
Sendet
Seratosaurus
Serbia
Seuli
Shangai
SHBA
Shëndeti
Shimpaze
Shqipëria
Si ndihet ai?
Si quhesh?
Si të numëroj në gjuhën angleze
Si të numëroj në gjuhën frënge
Si të numëroj në gjuhën gjermane
Si të numëroj në gjuhën kineze
Si të numëroj në gjuhën latine
Si të numëroj në gjuhën spanjolle
Sjellje të mira të fëmijëve
Sllovakia
Sorra dhe Dhelpra
Spanja
Spinosaurus
Sporte
Stambolli
Stegosaurus
Struci
Surprizë në kopshtin zoologjik
Tailanda
Të vegjlit e kafshëve
Teherani
Tigri
Tingujt e kafshëve
Tiranosaurus
Tokio
Triseratops
Turqia
Ukraina
Unë dua akullore me luleshtrydhe
Ushqime 2
Ushqime gazmore
Varshava
Velosiraptor
Vende
Vende të trashëgimisë kulturore
Vendi i Shqiponjave
Vietnami
Vizatime gazmore
Xheku dhe Fasulet magjike
Zotërimi
Did this answer your question? Thanks for the feedback There was a problem submitting your feedback. Please try again later.

Still need help? Contact Us Contact Us